Wróżba: Czy będę w ciąży ?

Czy uda mi się z ciążą ?

Pewne panie od zawsze są pewne, że zamierzają posiadać dzieci, podczas gdy inne podejmują taką decyzję po długich miesiącach rozmyślań. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz kolejne dziecko do swojej gromadki, doskonale jest się zatrzymać i sporządzić kalkulację. Jest kilka kroków, które masz podjąć jeszcze przed urodzeniem dzieciątka, aby dać sobie jak największe szanse na normalną ciążę i piękne dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze wypaść jako rozsądna kobieta planująca powiększenie rodziny:

Śpij lepiej

Nie masz obowiązku pracować przez długie godziny lub wykonywać każdego niezrealizowanego obowiązku w oczekiwaniu na zapłodnienie. Realnie odpoczynek, relaks i równowaga są tak samo istotne, gdy zabiegasz o poczęcie, jak i wtedy, gdy jesteś w odmiennym stanie. Zanim zajdziesz w ciążę, przemyśl, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zerwać ze stresem. Pełna energii matka to zrelaksowane dziecko.

Czas iść do dentysty

Wróżba: Czy będę w ciąży ?

Zmiany hormonalne podczas ciąży mogą odbić się na zdrowiu Twojej jamy ustnej; w szczególności, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na stany zapalne dziąseł. Dbałość o zęby i dziąsła przed zajściem w ciążę może pomóc Ci ograniczyć niebezpieczeństwo wystąpienia komplikacji zdrowotnych w okresie ciąży.

Dopilnuj komfortu psychicznego

Jeśli chorujesz na depresję lub miałaś je w przeszłości, może być Ci trudniej być w odmiennym stanie. Kobiety, które zmagają się z depresją, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z płodnością. Nawet jeśli cierpisz na stany depresyjne tylko czasami, możesz chcieć wybrać się do terapeuty lub psychologa, aby monitorować stan zdrowia mentalnego. Dowiesz się, które tabletki leczące depresję są rekomendowane przez lekarzy i ekspertów do zażywania w trakcie ciąży, a także jakie sposoby radzenia sobie z niepokojem możesz stosować. Depresja jest chorobą cywilizacyjną.

Odstaw używki

Jeśli palisz lub pochłaniasz jakiekolwiek substancje odurzające, teraz jest czas, aby skończyć z uzależnieniem. Obie te aktywności mogą doprowadzić do poronienia, przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej dziecka.

Zrezygnuj z kofeiny

Eksperci nie mają zgodności co do tego, jaka dawka kawy jest zalecana podczas ciąży, ale zgadzają się, że musisz unikać spożywania wielkich dawek kofeiny zarówno podczas starań o zajście w ciążę, jak i podczas ciąży. Jest to dobre podejście, a młoda matka powinna słuchać specjalistów.

Ogranicz spożycie alkoholu

Niewielkie spożycie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu każdego dnia jest zazwyczaj uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się urodzić dziecko, ale powinnaś unikać upijania się. Nie powinnaś w ogóle pić, gdy jesteś w ciąży lub myślisz, że jesteś w stanie odmiennym, ponieważ nawet minimalna ilość alkoholu może stanowić niebezpieczeństw dla zdrowia Twojego rozwijającego się dziecka. Picie w trakcie ciąży jest zdecydowanie okropnym rozwiązaniem.

Pomyśl o zakończeniu antykoncepcji

Chociaż może wydawać się jasne, że jeśli chcesz zajść w ciążę, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak zrozumiałe, jak pozostawienie gumek w szufladzie. Jeśli stosujesz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po ich odstawieniu, a kobiety, które zaniechały ze stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie wznowić owulacji przez długi czas. Tak czy inaczej, dobrze jest odczekać, aż będziesz miała dwa regularne cykle miesiączkowe, zanim podejmiesz starania o zostanie matką, dzięki czemu będziesz mogła ustalić bardziej precyzyjny czas rozwiązania. Stosowanie się do takich reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie przebiegała dobrze.

Ruszaj się

Jeśli jeszcze nie jesteś aktywna fizycznie, wypracowanie rutyny przed poczęciem pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie pojawią się w odmiennym stanie, a również fizycznie przygotować Cię do porodu. Już pół godziny w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez dni w tygodniu może doskonale wpłynąć na Twoją siłę i kondycję fizyczną.

Kwas foliowy jako suplement

Nawet jeśli nie czynisz nic więcej, aby przygotować się do stanu odmiennego, przyjmowanie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest nieodzowne. Przyjmowanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – poczynając nie później niż 30 dni przed zajściem w ciążę i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia znaczącą ochronę przed skomplikowanymi wadami płodu.

Zadbaj o swoje ciało

Jeśli masz niedowagę lub nadwagę może być Ci trudniej zajść w ciążę. Zdrowa waga ciała sprzyja również zdrowej ciąży. Panie, które mają niedowagę i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w trakcie ciąży, częściej rodzą maluchy z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej mają problemy podczas ciąży oraz porodu.

Zadbaj o zdrowe odżywanie

Jeśli byłaś pewna, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ukochanych śmieciowych produktów na pełnowartościowe, zastanów się poważnie. Zrównoważona dieta, która obejmuje różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka oraz pokarmy bogate w wapń, daje Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy starasz się zostać matką, a także podczas ciąży.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2023 - ezoterika.com.pl - Polecana wróżka przez internet. Wróżby z tarota online Kategorie