Paniczny lęk przed przyszłością

Skup się na chwili obecnej

Większość naszych lęków bierze się z naszego niedoboru wiedzy na temat pewnych rzeczy, w połączeniu z niezdolnością do wglądu w to, co przyniesie nam przyszłość. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak na to patrzysz, możesz uczynić tylko to, co możesz zrobić obecnie. Jeśli nie możesz nic uczynić ze swoimi teraźniejszymi obawami, spaceruj, pobiegaj lub zrelaksuj się na własnej kanapie. Tak będzie lepiej. Takie rozwiązania są jak najbardziej rekomendowane.

Martwienie się na zapas nie pomaga

Miej zawsze w pamięci, że Twoje największe obawy rzadko się ziszczają. Rzeczywistość jest taka, że większość z nas niepokoi się o rzeczy, które najprawdopodobniej nigdy się nie wydarzą. Rzeczywistość może być bardziej niezwykła od fikcji, ale fikcja będzie nas bardziej przerażać niż realność.

Zawsze pamiętaj, że masz w sobie siłę i odwagę

Paniczny lęk przed przyszłością

Wszyscy czuliśmy się pokonani. Odwaga oznacza, że robisz to, co możesz, z tym, co posiadasz, niezależnie od tego, jak się czujesz. I być może najważniejszą rzeczą, o której nie wolno zapominać jest to, że nikt inny nie może Ci jej dać, musisz ją dać sobie sama. Aby stawić czoła swoim strachom i swojej przyszłości, musisz uwierzyć, że możesz to zrobić. Odwaga, siła, wewnętrzna spójność są niezmiernie ważne dla każdej osoby. Pozwalają one przetrwać najbardziej nawet trudne miesiące. Każda osoba może funkcjonować tak, jak pragnie. Musi wyłącznie zadbać o swoje sprawy i nie żyć lękami. Tylko takie podejście da oczekiwany sukces w układaniu własnej egzystencji.

Nie zastanawiaj się kiedy potrzebujesz pomocy – poproś o nią

Nieraz podążamy przez życie czując nieświadomie pewien strach i nie mamy nawet odwagi, aby najpierw przyznać się przed sobą, że się boimy. Kiedy już będziesz wystarczająco odważna, przekonasz się, że możesz znacznie wyraźniej obejrzeć rzeczy, których pragniesz, aby pokonać swoje strachy. Co ważniejsze, często rozpoznasz, że być może będziesz musiała poprosić o pomoc do obcych osób. To normalne, jesteś przecież człowiekiem.

Medytuj i rób to, często

Istnieje wiele testów psychologicznych oraz lekarskich, które prezentują, że duchowość pomaga wielu osobom szybciej leczyć nawet fizyczne dolegliwości, więc z pewnością może pomóc w przyszłych lękach. Dla osób, które tego nie podjęły, samo siedzenie i oddychanie będzie działaniem nieefektywnym. Regularna medytacja działa wielkie cuda.

Pomyśl, kiedy ostatni raz się czegoś bałaś

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się bałaś, co się zdarzyło? Prawda jest taka, że udało ci się przeżyć. Może masz przekonanie, że mogłaś przegrać lub sprawy nie ułożyły się tak, jak mogły. Może nie zawsze ponosimy porażkę, bo nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Może przegrywamy, ponieważ jest inna droga, którą powinniśmy obrać.

Zamień zmartwienia na pracę

Cierpiąc czasami na bezsenność wielokrotnie wywołane określonymi obawami lub okresami melancholii, można stwierdzić, że praca jest najlepszym antidotum na zamartwianie się. Niezależnie od tego, czy chodzi o nabranie odwagi, by stawić czoła temu, co jest trudne, poprzez celową pracę nad tym, zaangażowanie umysłu w coś interesującego, czy też aktywność fizyczną, poczujesz się o wiele lepiej, gdy zajmiesz się różnymi sprawami. Działania zawodowe mają kojące oddziaływanie. Dzięki nim wszystko realizuje się z sukcesem. O tym nigdy nie wolno zapominać, a nadmierne rozmyślanie źle działa na psychikę. O tym mówią zawsze specjaliści. Należy słuchać ludzi mających wiedzę.

Wizualizuj pozytywny wynik

Wizualizowanie jest czymś więcej niż tylko pragnieniem, ale w realiach praktyką i projekcją realnej sytuacji, której pragniesz w sposób celowy. Chodzi o doświadczanie emocji i pragnień związanych ze zwycięstwem, nawet zanim ono zaistnieje.

Wyobraź sobie najgorszy scenariusz

Co jest niepożądanym, co mogłoby się zdarzyć? Wiele z naszych przyszłych niepokojów, nawet gdyby się spełniły, nie są zagrażającym życiu wyrokiem śmierci, za jaki je uważamy. Owszem, można obserwować pewne scenariusze i sytuacje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na naszą egzystencję, ale może to, co potencjalnie okropne, jest tylko niewygodą, a nie doświadczeniem niszczącym egzystencje. Najgorsze scenariusze rzadko się ziszczają – nie należy zatem obawiać się ich nadmiernie.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 - ezoterika.com.pl - Polecana wróżka przez internet. Wróżby z tarota online Kategorie