Jeśli martwisz się, że jeszcze nie wyszłaś za mąż… Może nie potrzebnie się martwisz ? Poniżej znajdziesz etapy, które każda kobieta powinna zaliczyć przed wyjściem za mąż. Zobacz czy wszystkie zaliczyłaś.
Pilnowanie własnych terminów
Spis treści
Mama nie musi mówić Ci o wizycie u lekarza, kończącym się ubezpieczeniu, bo Twój wewnętrzny (lub całkiem miły, papierowy) kalendarz świetnie radzi sobie z odpowiedzialnością i terminami.
Odejście od lat nastoletnich
Patrzysz na młodych ludzi i nastolatków i dokładnie widzisz, jak dużo Was dzieli. Myślisz sobie, że to dobrze, że jesteś już dorosła. Oczywiście chciałabyś wciąż być beztroską nastolatką, ale mentalnie jesteś już poza tym etapem życia.
Umiejętne poradzenie sobie z problemami
W trudnych chwilach radziłaś sobie sama i stawiałaś czoła problemom. Doprowadzałaś do ich rozwiązania. Trudności ze znalezieniem pracy, zły stan zdrowia bliskich, brak pieniędzy na rachunki oraz wszelkie inne trudne sytuacje.
Samodzielne zamieszkanie
Nie musisz posiadać na własność apartamentu, domu, czy innego lokalu. Mowa tutaj o oddzielnym zamieszkaniu np. w wynajęciu czegoś tylko dla siebie. Umowa jest na Ciebie i jesteś z dala od domu rodzinnego, czy partnera.
Wyjście daleko poza swój komfort
Z różnych względów byłaś lub jesteś postawiona w ciężkiej sytuacji, jaka stanowi dla Ciebie trudność, np. musisz zdecydować się na przeprowadzkę, poprzez wzgląd na swoją pracę.
Doświadczanie luksusów
Czyli chwile i rzeczy, na które przeznaczasz własne ciężko zarobione pieniądze, a które nie są Ci koniecznie potrzebne do życia. Robisz to, bo masz prawo i chcesz, jednak nie jest to zbędna rozrzutność. Np. decydujesz się na wino z wyższej półki, decydujesz się na kosztowny materac, zaopatrujesz się w korekcyjne poduszki.
Zaproszenie rodziców do swojego lokum
Nadszedł czas, kiedy to Ty gotujesz, nie korzystasz z zapasów, które przygotowała Ci mama i nie zamawiasz posiłku z knajpy – goście przychodzą do Ciebie, a Ty możesz tym razem być gospodynią tego wieczoru. Poza tym, masz w swoim mieszkaniu wszystko, aby przygotować dania dla innych! Twoje posiłki to minimum śniadanie, obiad i kolacja i przez znaczną część czasu przygotowujesz je samodzielnie.
Samodzielna podróż
Sama, z paczką bliskich sobie ludzi lub z ukochanym. Wypoczynek i wakacje z kimś, kto nie jest Twoim rodzicem lub opiekunką szkolną. To Ty je sobie fundujesz.
Cieszenie się czyimiś sukcesami
Czystego szczęścia… bez zawiści, paniki, że Ty również powinnaś osiągnąć lub mieć to, co znajomi.
Przyznanie się, że popełniło się błąd
Umiesz powiedzieć – to moja wina i za swoje czyny oraz wszystko to, co mówisz. Nie udajesz, że nic się nie stało, gdy ktoś przyłapuje Cię gdy robisz coś źle.
Własne opinie
Masz swoje poglądy polityczne, myślisz sama o sprawach państwowych, czy także tych dotyczących Twojej osoby, świata i potrafisz określić swoje przemyślenia. Nie kierujesz się tym, co mówią Twoi rodzice, czy bliscy – naturalnie słuchasz ich opinii, jednak to Ty świadomie wyrabiasz sobie swoje.
Własne abonamenty
Umowa i abonament tylko na Ciebie. Brzmi niepoważnie? Od tej pory każda rozmowa i wiadomość, dodatkowe opłaty za roaming, czy inne koszta spadają na Ciebie. Teraz nie ma wymówki, że pochłonęły Cię kwestie rodzinne, a mama zapłaci za sms-y z chłopakiem.
Rzucenie pracy
Sama, bez pytania bliskich o opinię. Zrobiłaś to dlatego, że czyni Cię ona niespełnioną, nie daje zadowalającej ilości pieniędzy, czy satysfakcji.
Zmiana wyglądu fizycznego
Chciałaś zrobić sobie tatuaż, przebić uszy lub pępek, zrobić większe usta, postawić na inny kolor włosów, przejść na dietę, wyrobić mięśnie – jeśli zdecydowałaś się na coś, co wymagało przeanalizowania, ciężkiej pracy, ale nie wiązało się z poparciem mamy, taty i innych ludzi.
Poradzenie sobie po zakończeniu relacji
Przejście przez to wszystko samodzielnie (lub przy pomocy bliskich osób). Odparcie smutku, któremu nie udało się Cię pogrążyć, a który dał Ci siłę do zmian i nowego życia.